تبلیغات
پایگاه نور نماز
 
منوی موضوعات

 
دسته بندی: فرهنگ نماز ، | امتیاز:
 


نماز، اساسی ترین رشته الفت و عالیترین عامل محبّت میان بندگان و حضرت حق است. نماز، نور دل و صفای قلب و روح و جان و سلامت روان و فروغ ذات عباد صالح خداست.

نماز، واسطه محكمی است كه تمام هستی انسان را به ملكوت هستی پیوند می دهد و به مانند آن، برنامه ای را برای ربط دادن آدمی به حق و حقیقت نمی توان یافت.

نماز، پناه بی پناهان، سنگر جهادگران، گلستان روح افزای عاشقان، چراغ سحر مشتاقان، نور وجود عارفان، آرامش بینوایان، و سیر كمالی آگاهان است.


نماز، برتر از همه عبادات، جامع تمام كمالات، منعكس كننده كل واقعیات، منبع بركات و كلید قفل تمام مشكلات است.

نماز، خمیر مایه حیات، تزكیه كننده صفات، علاج زشت ترین عادات، آورنده حسنات، تبدیل كننده سیئات، باعث كرامات، منبع فیض و افادات، نگهدارنده انسان از حادثات، حقیقت كائنات است.

نماز، هویت ایمان، حقیقت جهان، طریقت جان، قدرت انسان، و مایه بهشت و رضوان است.

نماز، عشق سالكین، عبادتی آتشین، كاری بی قرین، بهترین معین، خورشید اهل زمین، مونس اصحاب دین، امین جان غمین، و رحمت واسعه حضرت ارحم الرّاحمین است.


بدون نماز خود را از اهل حق و حقیقت مدان، و رسیدن فیض خاصّ الهی را به سوی خود توقّع مدار. اكسیر وجود منهای نماز بی سواد است، بی خبران از نماز بی خردانند، و فراریان از این مقام گرفتار دام شیطانند. ثروتمندانِ بی نماز فقیرند، و تهیدستان با نماز از همه مستغنی تر، حقیقت و واقعیت همان است كه عارف شوریده الوند حضرت بابا طاهر فرموده است.

خوشا آنان كه الله یارشان بی***كه حمد و قل هوالله كارشان بی
خوشا آنان كه دائم در نمازند***بهشت جاودان بازارشان بی


اینك از تفصیل دادن مقدّمه چشم پوشیده، و با مركب عشق شوق آمده پرواز به فضای لایتناهی این عرصه گاه معنوی می شویم، تا روشهای صحیح ترویج فرهنگ نماز را در فصولی چند محضر عاشقان و علاقمندان كنیم


 
 

 
احکام و استفتائات


 
آمار
   خوش آمدید
 
  آمار بازدید
  • بازدید امروز :

  وضعیت وبلاگ :
  • آی پی شما :

 

Theme Edited By: AMIR NOURI